ROWEROWY BYTOM

W sobotę 07.11.2020r. w ramach projektu „Aktywizacja osób niepełnosprawnych z pomocą roweru” odbyły się warsztaty oraz przejazd rowerowy, które zostały sfinansowane z mikrodotacji „lokalne działania” ze środków Gminy Bytom. Ze względu na sytuację pandemiczną i obowiązujące obostrzenia realizacja projektu odbyła się w grupach do 5 osób.
Celem projektu jest aktywizacja oraz integracja osób niepełnosprawnych z wolontariuszami, którzy mogli zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się na rowerze typu tandem. Rower taki pozwala na uczestniczenie m.in. osób niewidomych w aktywnych formach spędzania czasu oraz w naszych wycieczkach i przejazdach rowerowych.
W projekcie uczestniczyli mieszkańcy Bytomia wraz z niewidomą Panią Beatą. Najpierw odbyły się warsztaty dotyczące bezpiecznej i poprawnej technicznie jazdy na tandemie. Potem ruszyliśmy ulicami Bytomia w kierunku Żabich Dołów, gdzie Wolontariusze mogli przekonać się w praktyce, że jazda tandemem nie jest do końca taka sama jak na zwykłym rowerze. Należy pamiętać, że jadąc z osobą niewidomą my odpowiadamy za bezpieczeństwo, to my jesteśmy Pilotami.
Wiemy, że chętnych jest dużo więcej, dlatego mamy nadzieję, że na wiosnę obecna sytuacja pandemiczna poprawi się i uda ruszyć się z kolejnymi warsztatami, wycieczkami i przejazdami rowerowymi. Nie możemy doczekać się ponownego spotkania z Wami.
Jeśli znacie osoby niepełnosprawne, które mają chęć jazdy na tandemie wraz z naszym wolontariuszem, prosimy o kontakt z nami.
Trzymajcie się wszyscy zdrowo i rowerowo!